Z siekierą i piłą łańcuchową ruszyli na kierowcę. Nagranie

Działdowo (woj. warmińsko-mazurskie). Jeden z napastników wyciągnął z samochodu siekierę, a drugi piłę spalinową i razem ruszyli w kierunku kierowcy, którego samochód wcześniej uszkodzili. Sceny przypominające horror klasy B rozegrały się we wsi Pierławki (woj. warmińsko-mazurskie).

Do zdarzenia doszło w sobotę późnym wieczorem. Jak czytamy w policyjnym komunikacie, kierowca dostawczego mercedesa podczas mijania uszkodził lusterko mitsubishi pajero, po czym pojechał dalej. Zatrzymał się dopiero kilka kilometrów dalej, w miejscowości Pierławki.

Na pobocze zjechał wówczas również kierowca mitsubishi, przekonany, że sprawa zostanie wyjaśniona. Stało się jednak inaczej. “Z mercedesa wysiadło dwóch mężczyzn: kierowca z siekierą w dłoni i pasażer, którzy trzymał w ręku i uruchomił piłę spalinową. Zaczęli zbliżać się do mitsubishi, którego kierowca – przestraszony zachowaniem mężczyzn – uchylił szybę i poinformował, że zgłosi zdarzenie policjantom” – czytamy w komunikacie. Gdy mężczyzna trzymający piłę uszkodził nią lakier jego samochodu, kierowa mitsubishi odjechał. Nagranie ze zdarzenia przekazał policji.

Policjanci ustalili tożsamość mężczyzn widocznych na nagraniu i zatrzymali ich. 28- i 32-letni mieszkańcy gminy Lidzbark usłyszeli zarzuty stosowania gróźb karalnych, za co grozi do trzech lat więzienia. 32-latek odpowie też za uszkodzenie mienia, a 28-latek za wykroczenia drogowe. Podejrzani zostali objęci dozorem policji.