Ucieczka przed policjantami zakończona w rowie. 16-latek odpowie przed sądem.

Policjanci z Komisariatu Policji w Bukowinie Tatrzańskiej zatrzymali w rejonie Łysej Polany nieletniego ,,kierowcę’’. 16-latek odpowie teraz przed sądem za jazdę bez wymaganych uprawnień, ucieczkę przed policjantami oraz spowodowanie kolizji.

Funkcjonariusze z Bukowiny Tatrzańskiej pełniąc służbę w niedzielne przedpołudnie zauważyli osobowe audi, którego kierowca wykonał manewr wyprzedzania przekraczając podwójną linię ciągłą. Policjanci postanowili zainterweniować w związku z popełnionym wykroczeniem. Wezwali kierowcę audi do zatrzymania się używając sygnałów świetlnych i dźwiękowych. Reakcja kierowcy była odwrotna. Przyspieszył i zaczął uciekać przed oznakowanym radiowozem. Po chwili pościg zakończył się, kiedy kierowca audi stracił panowanie nad pojazdem odbił się od citroena i wpadł do rowu. Policjanci zatrzymali kierowcę i dwoje pasażerów. Podczas kontroli drogowej okazało się, że ,,kierowcą’’ był 16-latek z powiatu tatrzańskiego nieposiadający uprawnień, do prowadzenia pojazdów. Nieletni kierujący i jego nieletni pasażerowie zostali przekazani rodzicom. Policjanci przekażą ich sprawę do sądu rodzinnego.

Często wśród młodych ludzi panuje przekonanie, że nie mogą ponieść żadnych konsekwencji prowadząc samochód bez prawa jazdy, bo przecież nie mogą dostać punktów karnych. Takie myślenie jest jak najbardziej błędne. Przepisy mówią wprost, że każdy kto prowadzi pojazd nie mając do tego uprawnień, podlega karze grzywny. W sytuacji, gdy za kierownicą znajduje się nieletni to sprawa trafia do sądu rodzinnego. W takich przypadkach sąd może orzec zakaz prowadzenia pojazdów do 21 roku życia. Przypominamy, że konsekwencje ponosi także osoba, która pozwala na to, by za kierownicą wsiadł nieletni, czy też osoba, która nie posiada uprawnień.