Tragiczny wypadek w Brzesku

Wczoraj w Brzesku doszło do tragicznego wypadku drogowego, w wyniku którego zginęła jedna osoba. Zdarzenie miało miejsce na drodze krajowej nr 75 i obejmowało pięć pojazdów. Policja pod nadzorem prokuratury prowadzi dochodzenie w celu wyjaśnienia wszystkich okoliczności tego tragicznego zdarzenia.

Do wypadku doszło 4 czerwca około godziny 17:00, gdy kierujący samochodem osobowym marki Ford wyjeżdżał z ulicy Leśnej na drogę krajową nr 75. W wyniku tego manewru Ford zderzył się z nadjeżdżającym samochodem ciężarowym z naczepą. Siła uderzenia była na tyle duża, że Ford został przemieszczony na przeciwległy pas ruchu, gdzie zderzył się kolejno z trzema pojazdami: iveco, oplem i renault.

26-letni kierowca Forda poniósł śmierć na miejscu wskutek odniesionych obrażeń. Pozostali uczestnicy wypadku, kierujący pozostałymi pojazdami, zostali przebadani na obecność alkoholu, jednak wszyscy byli trzeźwi.

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego komendy w Brzesku, pod nadzorem Prokuratora Rejonowego oraz biegłego z zakresu wypadków komunikacyjnych, przeprowadzili na miejscu zdarzenia szczegółowe oględziny. Dokumentacja, którą sporządzili, ma pomóc w ustaleniu przyczyn i okoliczności wypadku. Ciało zmarłego kierowcy zostało zabezpieczone do przeprowadzenia sekcji zwłok.

W trakcie wykonywania niezbędnych czynności, droga krajowa nr 75 była całkowicie zablokowana, co spowodowało utrudnienia w ruchu.