Tragiczny finał zazdrości: zabójstwo na podwrocławskiej wsi

W jednej z podwrocławskich miejscowości doszło do dramatycznego zdarzenia, które poruszyło całą społeczność. W nocy z soboty na niedzielę, policjanci odkryli w jednym z domów ciało 43-letniej kobiety z raną kłutą szyi. Tragiczne wydarzenie szybko przerodziło się w sprawę kryminalną, gdy do zabójstwa przyznał się jej 45-letni konkubent.

Prokurator Anna Placzek-Grzelak, rzecznik Prokuratury Okręgowej we Wrocławiu, poinformowała, że mężczyzna usłyszał zarzut zabójstwa. W swojej wypowiedzi prokurator podkreśliła, że motywem przestępstwa była zazdrość. Sprawca nie mógł pogodzić się z faktem, że jego partnerka, z którą wspólnie wychowywali sześcioro dzieci w wieku od czterech do 17 lat, planowała rozpocząć nowe życie z kimś innym.

Prokurator Rejonowej w Środzie Śląskiej złożyła wniosek o tymczasowy areszt dla podejrzanego. Śledczy obecnie oczekują na wyznaczenie terminu rozprawy w tej sprawie.

Sprawca, po dokonaniu zbrodni, pierwotnie uciekł z miejsca zdarzenia. Jednak, jak podają media, po kilku godzinach sam zadzwonił na numer alarmowy, informując o swoim czynie, co doprowadziło do jego zatrzymania.