Tragedia na Weselu w Tajlandii: Pan młody zabija narzeczoną i innych gości.

W szokującym wydarzeniu, które wstrząsnęło Tajlandią, były żołnierz i parasportowiec, Chaturong Suksuk, dokonał zabójstwa swojej narzeczonej, jej rodziny i gości weselnych, a następnie popełnił samobójstwo.

Tragedia miała miejsce w sobotę w północno-wschodniej części kraju, podczas uroczystości ślubnych Chaturonga i jego 44-letniej partnerki, Kanchany Pachunthuek.

Z relacji policji wynika, że Chaturong nagle opuścił wesele, po czym wrócił z bronią. W wyniku jego działań śmierć poniosła panna młoda, jej 62-letnia matka, 38-letnia siostra oraz jeden z gości. Dwóch innych uczestników uroczystości zostało rannych i przetransportowanych do szpitala, gdzie jeden z nich zmarł. Policja poinformowała BBC, że w chwili zdarzenia mężczyzna był pod wpływem alkoholu, ale jego motywy nadal pozostają niejasne.

Według tajskich mediów, goście weselni zeznali, że doszło do kłótni pomiędzy parą młodą. Spekuluje się, że przyczyną mogła być różnica wieku między Chaturongiem a Kanchaną. Jednak policja traktuje to jako niepotwierdzone spekulacje i kontynuuje dochodzenie w tej sprawie.

Chaturong Suksuk był znanym sportowcem, zdobywcą srebrnego medalu w pływaniu na Igrzyskach Asean Para w Indonezji. Stracił prawą nogę podczas służby w paramilitarnych siłach lekkiej piechoty, patrolujących granice Tajlandii. Miał także wystąpić w przyszłomiesięcznych Mistrzostwach Świata Umiejętności.

Tragedia ta rzuca światło na problem powszechnego dostępu do broni w Tajlandii, gdzie mimo rzadkości masowych strzelanin, posiadanie broni jest powszechne.