Tragedia na Pomorzu. Dwoje strażaków zginęło w drodze do śmiertelnego wypadku

Dwoje strażaków ochotniczej straży pożarnej zginęło w wypadku samochodowym, do którego doszło w piątek nad ranem w miejscowości Żukowo (woj. pomorskie). Druhowie jechali do innego wypadku, do którego doszło w pobliskiej miejscowości Małkowo. Zginęła tam jedna osoba. “Niosąc pomoc drugiemu człowiekowi, poświęcili największą wartość” – podkreśla Państwowa Straż Pożarna.

Informację o dwóch wypadkach potwierdziła asp. Karolina Jędrzejczak z Komendy Powiatowej Policji w Kartuzach. Do wypadku strażaków doszło około godziny 3.40.

– Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że druhowie OSP Żukowo jechali do wypadku w Małkowie. Najprawdopodobniej kierowca wozu strażackiego, dojeżdżając na miejsce zdarzenia, chciał ominąć wysepkę i zahaczył o naczepę tira jadącego w tym samym kierunku. Doszło do przewrócenia się wozu strażackiego. W wyniku tego wypadku zginęły dwie osoby, to druhowie OSP – przekazała.

Jak dodał mł. bryg. Marek Szwaba z Państwowej Straży Pożarnej w Kartuzach, w wozie strażackim jechało pięć osób. Dwoje poszkodowanych strażaków zostało przetransportowanych do szpitala, a “jedna osoba pozostała na miejscu zdarzenia”.