Szokujący akt okrucieństwa w sercu Wrocławia. Szczury wyrzucone z okna kamienicy

We Wrocławiu doszło do szokującego aktu okrucieństwa wobec zwierząt. W nocy z wtorku, 20 lutego, nieznany sprawca wyrzucił z okna kamienicy przy ulicy Nowowiejskiej dwie klatki zawierające pięć hodowlanych szczurów.

Tragiczne zdarzenie zakończyło się śmiercią dwóch gryzoni, które nie przetrwały upadku z trzeciego piętra.

Przechodnie, którzy byli świadkami tego brutalnego aktu, zareagowali natychmiast. Dwie osoby zdecydowały się zabrać ocalałe zwierzęta do domu, gdzie stwierdziły u nich objawy wstrząsu, w tym krwawienie z ogonów i łapek. Poinformowano o sytuacji Ekostraż – dolnośląską organizację pożytku publicznego, zajmującą się ochroną zwierząt.

Ekostraż podjęła się opieki nad trzema ocalałymi szczurami, które wykazywały objawy apatii i osłabienia. W komunikacie organizacji podkreślono, że zwierzęta były w stanie głębokiego wstrząsu, tuliły się do siebie i większość czasu spędzały na spaniu. Przeprowadzone badania RTG ujawniły złamania nóg u dwóch samców. W związku z tym Ekostraż złożyła zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa do prokuratury.

W komunikacie organizacji pojawiła się również informacja, że stan zdrowia ocalałych szczurów stopniowo się poprawia. Dzięki codziennemu podawaniu leków przeciwbólowych i przeciwzapalnych oraz specjalnej opiece, gryzonie zaczynają czuć się lepiej. Jako element wsparcia terapeutycznego opiekunowie zafundowali im również arbuza, który znacząco poprawił ich nastrój.