Straż Graniczna odzyskała pojazdy skradzione w Niemczech o wartości 700 tys. zł

W ciągu ostatnich trzech dni, funkcjonariusze Straży Granicznej ze Świecka zdołali odzyskać cztery pojazdy, które zostały skradzione na terenie Niemiec. Całkowita wartość tych pojazdów to blisko 700 tysięcy złotych.

 

17 kwietnia, na parkingu przy jednym z osiedli w Słubicach, funkcjonariusze polsko-niemieckiego patrolu Straży Granicznej zauważyli dwa podejrzane samochody – Kia Sportage i Mitsubishi Outlander, oba na litewskich tablicach rejestracyjnych. Po dokładnej kontroli okazało się, że numery rejestracyjne były podrobione, a pojazdy widniały w systemach jako skradzione w Niemczech. Zostali zabezpieczeni na miejscowym parkingu strzeżonym, a ich wartość oszacowano odpowiednio na 80 tys. i 110 tys. złotych.

Następnego dnia, 18 kwietnia, funkcjonariusze SG zatrzymali na autostradzie A2 kampera Fiat na niemieckich numerach, którym kierował 31-letni Polak. Brak dokumentów oraz uszkodzona stacyjka były wystarczającymi dowodami na to, że pojazd został skradziony. Kamper, którego wartość wynosiła 280 tys. złotych, został zabezpieczony i przekazany do dalszego postępowania policji w Słubicach.

19 kwietnia, również w Słubicach, zatrzymano 33-letniego Polaka prowadzącego jeepa na niemieckich tablicach rejestracyjnych. Mężczyzna nie miał przy sobie dokumentów i używał nieoryginalnego klucza. Pojazd, skradziony w Niemczech, został odzyskany, a jego wartość oszacowano na 200 tys. złotych.