Realny termin szczepień nauczycieli – około kwietnia

Realny termin szczepień nauczycieli przeciw COVID-19, jeżeli nic by się nie zmieniło w dostawach szczepionek, przewidujemy około kwietnia – poinformował we wtorek rzecznik rządu Piotr Müller.

Jak poinformował w poniedziałek minister zdrowia Adam Niedzielski, od 18 stycznia klasy I-III wrócą do nauczania stacjonarnego w szkołach.

Rzecznik rządu, który był we wtorek gościem Programu Pierwszego Polskiego Radia, był pytany, kiedy możliwe jest zaszczepienie nauczycieli.

“Z racji na to, że najpierw szczepimy grupę medyków, którzy są na pierwszym froncie walki z koronawirusem, następnie seniorów, którzy są najbardziej narażeni na śmierć ze względu na zachorowanie, dopiero po tych grupach będą szczepieni nauczyciele oraz służby mundurowe” – powiedział.

“Realny termin, jeżeliby się nic nie zmieniło w dostawach, czyli z jednej strony – nie byłoby ich więcej, albo nie byłoby zakłóceń ewentualnych – przewidujemy niestety około kwietnia” – dodał rzecznik rządu.

Przypomniał też, że w tym tygodniu odbędą się masowe testy wśród nauczycieli, którzy 18 stycznia mieliby wrócić do szkół, aby zabezpieczyć przed ewentualnym rozprzestrzenianiu się koronawirusa. (PAP)