Przewoził busem niemal 130 kg narkotyków

Zaczęło się od kontroli drogowej, do której kierowca został zatrzymany w związku z uszkodzonym zderzakiem w jego samochodzie, a skończyło na… tymczasowym areszcie i zarzutach związanych z posiadaniem niemal 130 kg narkotyków.

 

Policja Wielkopolska poinformowała dziś o interwencji, która miała miejsce 27 marca 2024 roku. Policjanci z drogówki KWP Poznań prowadzili działania na terenie powiatu grodziskiego. W pewnym momencie zauważyli dostawczego busa, który miał uszkodzony zderzak w taki sposób, że mógł zagrażać bezpieczeństwu innych uczestników ruchu.

Funkcjonariusze zatrzymali więc kierowcę do kontroli drogowej. Kierowcę poinformowano o powodzie kontroli i zatrzymano dowód rejestracyjny pojazdu. Policjanci zwrócili jednak uwagę na bardzo nerwowe zachowanie 31-latka, dlatego poprosili o otwarcie części ładunkowej pojazdu.

Mężczyzna twierdził, że jest pusta, jednak po otwarciu okazało się, że w środku znajduje się wiele worków, a po ich otwarciu mundurowi zauważyli zielony susz. Szybkie badanie wykazało, że jest to marihuana.

Ostatecznie okazało się, że mężczyzna przewoził łącznie 129 kg narkotyków o czarnorynkowej wartości 5 mln złotych.

Kierowca został tymczasowo aresztowany, a za posiadanie takiej ilości narkotyków grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.