Policjanci ujawnili kradzież prądu.

Funkcjonariusze z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą tczewskiej jednostki Policji wspólnie z pracownikami zakładu energetycznego ujawnili kradzież energii elektrycznej. W wyniku podjętej kontroli odkryli nielegalne podłączenia w domu 46-letniego mieszkańca powiatu tczewskiego.

Poszkodowany oszacował straty na blisko 17 tysięcy złotych. Sprawcy kradzieży grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Powiatowej Policji w Tczewie wspólnie z pracownikami zakładu energetycznego prowadzą działania mające na celu ujawnienie przestępstw dotyczących kradzieży energii elektrycznej. Na podstawie ustaleń własnych skontrolowali dom wcześniej wytypowanego mieszkańca powiatu tczewskiego, którego podejrzewali o nielegalne pobieranie prądu. Typowania funkcjonariuszy były trafne. Policjanci przeprowadzili kontrolę na miejscu, która potwierdziła fakt nielegalnego poboru energii elektrycznej. Szacunkowa wartość nielegalnego poboru prądu oszacowana została na blisko 17 tysięcy złotych. Wkrótce podejrzewany usłyszy zarzuty w związku z podejrzeniem popełnienia przestępstwa.

Kradzież prądu jest przestępstwem karanym zgodnie z Kodeksem Karnym, za które grozi nawet do 5 lat pozbawienia wolności. Policja apeluje o przestrzeganie prawa i współpracę z organami ścigania w celu zapewnienia bezpieczeństwa oraz zapobiegania nielegalnym praktykom.