Pogoda na weekend. Antycyklon Quiteria dyktuje pogodę. Czy wrócą opady?

Sobota zapowiada się słonecznie i pogodnie. Termometry pokażą maksymalnie od 21 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie do 25 st. C na Dolnym Śląsku. Powieje południowo-wschodni, umiarkowany, okresami silniejszy wiatr. W porywach osiągnie prędkość do 40 kilometrów na godzinę.

Niedziela przyniesie na ogół pogodną aurę. Nieco więcej chmur ze słabym, przelotnym opadem deszczu prognozuje się miejscami na południu i południowym wschodzie kraju. Temperatura maksymalna wyniesie od 23 st. C na Pomorzu Gdańskim do 27 st. C na Dolnym Śląsku. Wiatr okaże się słaby i umiarkowany, zmienny.

Poniedziałek upłynie pod znakiem pogodnej aury. Na termometrach zobaczymy maksymalnie od 24 st. C na Podlasiu do 28 st. C na Dolnym Śląsku. Wiatr w południowo-wschodniej części kraju przeważnie będzie umiarkowany, na zachodzie okresami dość silny i w porywach rozpędzi się do 50 km/h.

We wtorek wystąpi zmienne zachmurzenie z przewagą dużego. Poza tym przelotnie popada deszcz o sumie do pięciu litrów wody na metr kwadratowy. Lokalnie pojawią się też burze, podczas których do 15 l/mkw., a wiatr w porywach osiągnie prędkość do 80 km/h. Temperatura w najcieplejszym momencie dnia wyniesie od 21 st. C na Nizinie Szczecińskiej do 25 st. C na Suwalszczyźnie. Zachodni wiatr okaże się umiarkowany, okresami dość silny, w porywach powieje do 50 km/h.

W środę dopisze pogodna aura. Termometry wskażą maksymalnie od 21 st. C na Suwalszczyźnie do 24 st. C na Dolnym Śląsku. Powieje południowo-zachodni, na ogół umiarkowany wiatr. Tylko na północy będzie silny i w porywach osiągnie prędkość do 40-60 km/h.