“Od dawna planowaliśmy uroczysty odbiór”. Mieli zamknąć most, by premier mógł go otworzyć

Premier Mateusz Morawiecki pojawił się czwartek po południu w Tylmanowej na uroczystym otwarciu most na Dunajcu. Jednak mieszkańcy korzystają z niego już od około pół roku.

Początkowo władze gminy informowały, że w związku z tym wydarzeniem most będzie zamknięty. Potem pojawił się jednak komunikat, że most “nie został zamknięty, był i jest dzisiaj cały czas przejezdny”. Ostatecznie podczas uroczystości most był otwarty.

– Most jest otwierany uroczyście dzisiaj. Ponieważ czym innym jest odbiór techniczny, na którym jest komisja techniczna i czym innym jest oddanie po prostu do użytkowania, a zupełnie czym innym jest odbiór uroczysty, na który zaprasza się wszystkich, którzy mieli jakikolwiek udział w tej inwestycji – mówił Tadeusz Królczyk, wójt gminy Ochotnica Dolna.

– Odbiór techniczny i umożliwienie jego użytkowania nastąpiło z końcem grudnia, natomiast od dawna planowaliśmy, że w tym roku – tak jak przy innych inwestycjach – zrobimy uroczysty odbiór tej inwestycji, która jest największą inwestycją w historii tego samorządu – dodał.