Od lutego wszystkie pociągi regionalne i aglomeracyjne wracają na trasy

Od 1 lutego zostaje przywrócone kursowanie wszystkich uprzednio zawieszonych pociągów regionalnych i aglomeracyjnych na okres kwarantanny narodowej – poinformowały służby prasowe Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego w Szczecinie.

“Samorząd Województwa Zachodniopomorskiego jako organizator przewozów regionalnych zdecydował o przywróceniu kursowania wszystkich pociągów” – podały w komunikacie służby prasowe urzędu marszałkowskiego.

 

Przywrócenie od 1 lutego kursowania pociągów regionalnych i aglomeracyjnych, które 28 grudnia ub.r. zostały czasowo zawieszone na okres tzw. kwarantanny narodowej, ma wynikać “z luzowania obostrzeń epidemicznych, stopniowego odmrażania gospodarki i rosnącego zapotrzebowania na przewozy pasażerskie”.

 

W komunikacie podano, że jedyną zmianą w stosunku do zaplanowanego rocznego rozkładu jazdy jest skrócenie relacji pociągu aglomeracyjnego Szczecin Gł. – Goleniów Port Lotniczy Szczecin oraz pociągu Goleniów Port Lotniczy Szczecin – Szczecin Gł. Oba pociągi ze względu na zanik ruchu lotniczego nie będą wjeżdżać na stację Goleniów Port Lotniczy Szczecin.

 

Od poniedziałku przywrócone zostanie także kursowanie w ruchu transgranicznym dwóch par pociągów do i z Berlina oraz dwóch par na linii do Lubeki. Kursy pozostałych pociągów pozostaną zawieszone do 13 lutego.

 

“Termin ten może zostać wydłużony w przypadku utrzymania ograniczeń w przemieszczaniu się przez granicę państwową” – poinformowały służby prasowe.