Franciszek Sterczewski na rowerze pod wpływem alkoholu. Poseł przeprasza, zapowiada, że zrzeknie się immunitetu
Mężczyzna jechał rowerem, był prawdopodobnie pod wpływem alkoholu, a w trakcie kontroli powołał się na immunitet poselski – oświadczyła we wtorek wielkopolska policja. Parlamentarzystą, wobec którego w nocy interweniowali w Poznaniu funkcjonariusze, okazał się poseł Koalicji Obywatelskiej Franciszek Sterczewski. W oświadczeniu w mediach społecznościowych przeprosił za swe zachowanie i zapewnił, że taka sytuacja “nigdy się już nie powtórzy”. W kolejnym wpisie zapowiedział, że zrzeknie się immunitetu.