Natalia Kaczmarek: “W Rzymie na pewno mam coś do udowodnienia”

Natalia Kaczmarek, ambasadorka marki MB Motors Mercedes-Benz w Poznaniu, rozpoczęła swoje zmagania na mistrzostwach Europy w lekkiej atletyce, które rozpoczęły się w piątek. Znana polska biegaczka, będąca jedną z największych nadziei medalowych, mówi otwarcie o swoich ambicjach na tych zawodach.

Ambicje i Oczekiwania

– “Mam zdecydowanie coś do udowodnienia. Ostatnio miałam srebrny medal, więc mam nadzieję, że w tym roku uda się stanąć wyżej na podium. Na pewno chciałabym po prostu zaznaczyć swoje miejsce na arenie europejskiej” – mówi Kaczmarek. Finał rywalizacji na 400 metrów kobiet zaplanowano na poniedziałkowy wieczór, a dzień wcześniej odbędą się biegi półfinałowe.

Rekordowe Wyniki i Nowe Wyzwania

W styczniu Natalia pobiła nieoficjalny rekord Polski na dystansie trzystu metrów, który od 1975 roku należał do Ireny Szewińskiej. Teraz marzy o pobiciu kolejnego rekordu Szewińskiej na 400 metrów. – “Wiem, że bardzo wiele osób chce, żebym wreszcie pobiła ten rekord. Ja też bardzo tego chcę i mam nadzieję, że być może w tym roku uda się to zrobić” – dodaje Kaczmarek.

Rzym i Paryż

Natalia wielokrotnie podkreślała, że Rzym jest jednym z jej ulubionych miejsc, mimo że nigdy wcześniej tam nie startowała. Przed mistrzostwami znalazła chwilę, by zwiedzić miasto wraz ze swoim narzeczonym, Konradem Bukowieckim. Z kolei Paryż, który dotychczas nie urzekł polskiej lekkoatletki, może stać się dla niej szczęśliwym miejscem podczas nadchodzących igrzysk olimpijskich. – “Mam wielką nadzieję, że teraz to się zmieni” – śmieje się Kaczmarek.

Przygotowania do Igrzysk Olimpijskich

Kaczmarek podkreśla, że jej celem na igrzyska w Paryżu jest awans do finału, choć ambicje ma dużo większe. – “Będę myślała o kolejnym etapie i o kolejnym biegu. A gdy już dotrę do tego finału, to zacznę się zastanawiać co dalej” – mówi.

Ambasadorstwo i Wsparcie

Jako ambasadorka MB Motors Mercedes-Benz, Natalia reprezentuje firmę, która mieści się w Poznaniu na ul. Bolesława Krzywoustego 71. Jej zaangażowanie i sukcesy sportowe są doskonałym przykładem połączenia pasji i profesjonalizmu, które są również wartościami MB Motors.

Mistrzostwa Europy w Rzymie potrwają do 12 czerwca i będą najważniejszym sprawdzianem dla europejskich lekkoatletów przed igrzyskami olimpijskimi, które rozpoczną się 1 sierpnia w Paryżu.