Następny ruch Lionela Messiego: z Paryża do Arabii Saudyjskiej?

Lionel Messi, który dołączył do Paris Saint-Germain w sierpniu 2021 roku, podobno ma opuścić francuski klub tego lata.

Argentyńska supergwiazda od jakiegoś czasu rozważa swoją przyszłość i podobno podjął decyzję o nieprzedłużeniu kontraktu z PSG. Ponadto mówi się, że doszedł już do porozumienia w sprawie warunków z nowym pracodawcą. Palącym pytaniem, które zadaje sobie każdy, jest: gdzie będzie grał Messi od sezonu 2023/2024? Fani piłki nożnej na całym świecie zadają sobie to pytanie, zwłaszcza w stolicy Katalonii, Barcelonie. Mieli nadzieję, że argentyńska gwiazda wróci do klubu i poprowadzi ich do wielkich sukcesów, tworząc jednocześnie dynamiczny duet z Robertem Lewandowskim. Wydaje się jednak, że tak nie jest, przynajmniej według francuskich mediów. Podobno nową drużyną Messiego ma być jeden z klubów w Arabii Saudyjskiej. Agencja AFP nie ujawniła nazwy klubu, ale obie strony najwyraźniej doszły do porozumienia w sprawie warunków kontraktu.

Wiadomość o odejściu Messiego z PSG wstrząsnęła piłkarskim światem. Odkąd dołączył do PSG, Messi był istotną częścią ich siły ofensywnej, obok Neymara i Kyliana Mbappé. Jednak jego odejście nie jest całkiem nieoczekiwane, biorąc pod uwagę, że jego kontrakt obowiązywał tylko przez dwa lata. Niemniej jednak jest to wciąż ogromna strata dla PSG, które liczyło na zbudowanie zespołu wokół argentyńskiego napastnika.

Potencjalny transfer Messiego do klubu w Arabii Saudyjskiej również wywołał spore poruszenie. Liga piłkarska Arabii Saudyjskiej zyskuje na popularności w ostatnich latach, a kraj dużo inwestuje w infrastrukturę piłkarską i przyciąga kilku znanych graczy. Jeśli Messi wykona ten ruch, bez wątpienia podniesie to rangę ligi jeszcze bardziej.

Pomimo rozczarowania fanów Barcelony, wydaje się, że czas Messiego w klubie minął. Jego przeprowadzka do PSG była ogromnym szokiem dla świata futbolu, a teraz jego przeprowadzka do Arabii Saudyjskiej ma kontynuować niespodziankę. Jednak gdziekolwiek Messi się pojawi, z pewnością będzie kontynuował swoje panowanie jako jeden z największych piłkarzy wszechczasów.