Najpierw śnieg, a potem atak ciepła. Prognoza pogody na najbliższe dni

Czwartek w południowej części Polski zapowiada się pochmurny. Prognozujemy wolno postępujące od południa do centrum kraju opady śniegu i śniegu z deszczem, przechodzące w sam deszcz rzędu 5-10 litrów na metr kwadratowy. W północnej części kraju wystąpi duże zachmurzenie z przejaśnieniami.

Miejscami na Pomorzu przelotnie popada śnieg. Spadnie go od jednego do trzech centymetrów. Termometry pokażą maksymalnie od 1 stopnia Celsjusza na północnym wschodzie do 5 st. C zachodzie kraju. Powieje słaby i umiarkowany zmienny wiatr.

Piątek przyniesie pochmurną aurę z opadami deszczu i deszczu ze śniegiem oraz miejscami samego śniegu. Padać nie będzie jedynie na północnym wschodzie Polski, tam możliwe są rozpogodzenia. Temperatura w najcieplejszym momencie dnia wyniesie od 1 st. C na Suwalszczyźnie do 9 st. C na Śląsku. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, zmienny.

Sobota upłynie pod znakiem pochmurnej aury z niewielkimi przejaśnieniami. W północnej części kraju okresami popada słaby deszcz, a na Suwalszczyźnie i Mazurach – deszcz ze śniegiem. Na termometrach zobaczymy maksymalnie od 1 st. C na Suwalszczyźnie do 12 st. C na Dolnym Śląsku. Powieje słaby i umiarkowany południowo-wschodni wiatr.