„Łowcy cieni” CBŚP zatrzymali obywatela Czech poszukiwanego ENE i czerwoną notą Interpolu.

Mężczyzna był ścigany od grudnia 2023 roku w związku z możliwym udziałem zatrzymanego w międzynarodowej, zorganizowanej grupie przestępczej zajmującej się produkcją, przemytem oraz wprowadzaniem do obrotu narkotyków na terenie Polski oraz Czech.

Z posiadanych przez policjantów informacji wynikało, że poszukiwany jest bardzo niebezpieczny i może posiadać broń palną. W przeszłości podczas prób zatrzymania przez czeską Policję, m.in. taranował pojazdy policyjne kierowanym przez siebie samochodem.

„Łowcy cieni” z Wydziału Operacji Pościgowych Centralnego Biura Śledczego Policji, zatrzymali poszukiwanego obywatela Czech. W działaniach przeprowadzonych w województwie opolskim, wsparcia udzielili policjanci z wydziału bojowego Zarządu III CBŚP i zespołów specjalnych z zarządów CBŚP w Katowicach, Wrocławiu i Krakowie.

Mężczyzna był ścigany od grudnia 2023 roku na podstawie Europejskiego Nakazu Aresztowania wydanego przez sąd w Ostrawie oraz Czerwonej Noty Interpolu, które wydano w związku z możliwym udziałem zatrzymanego w międzynarodowej, zorganizowanej grupie przestępczej zajmującej się produkcją, przemytem oraz wprowadzaniem do obrotu narkotyków na terenie Polski oraz Czech. Z ustalonych przez policjantów informacji wynikało, że poszukiwany. jest bardzo niebezpieczny i może posiadać broń palną. W przeszłości podczas prób zatrzymania przez czeską Policję, taranował pojazdy policyjne kierowanym przez siebie samochodem, a także posiadał psy obronne niebezpiecznych ras. Policjanci ustalili, że mężczyzna może ukrywać się w województwie opolskim, niedaleko granicy z Czechami. Bardzo dokładnie zaplanowali działania i błyskawicznie przeprowadzili zatrzymanie poszukiwanego. W trakcie przeszukania nieruchomości funkcjonariusze ujawnili metaamfetaminę.