Kryminalni z Gdyni zatrzymali 17-latka za włamanie do paczkomatów i narkotyki

17-letni mieszkaniec Gdyni został zatrzymany przez kryminalnych z miejscowej komendy za włamanie do paczkomatów oraz posiadanie znacznej ilości narkotyków. Młodemu mężczyźnie grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Do włamania doszło 24 maja bieżącego roku przy ul. Płk. Dąbka. Policjanci z Oksywia zostali poinformowani o zdarzeniu i natychmiast rozpoczęli dochodzenie. Na miejscu pracował technik kryminalistyki wraz z grupą dochodzeniowo-śledczą oraz przewodnik z psem służbowym. Przeprowadzono dokładne oględziny 34 skrytek paczkomatowych i sprawdzono zapisy z monitoringu miejskiego.

Szybka Akcja Policji

Dzięki intensywnej pracy śledczych, już 28 maja policjanci ustalili miejsce pobytu sprawcy. Około godziny 13:30 kryminalni z Gdyni, wspierani przez kolegów z Gdańska, zatrzymali podejrzanego pod ustalonym adresem. Okazał się nim 17-letni mieszkaniec Gdyni.

Znalezione Narkotyki i Inne Przedmioty

Podczas przeszukania mieszkania, funkcjonariusze wyczuli zapach marihuany, co skłoniło ich do dokładniejszego sprawdzenia pomieszczeń. W szafce młodego mężczyzny znaleziono 42 porcje marihuany oraz 82 porcje klefedronu. Na miejscu zabezpieczono również markowe okulary, torebki, odzież oraz siedem telefonów, które mogą pochodzić z kradzieży.

Tymczasowy Areszt i Potencjalna Kara

17-latek został umieszczony w policyjnej celi, a sąd zastosował wobec niego trzymiesięczny tymczasowy areszt. Za popełnione przestępstwa młodemu mężczyźnie grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.