Karambol na A1 w pobliżu Knurowa. Droga częściowo zablokowana, brak ofiar

Dzisiaj na autostradzie A1 w rejonie Knurowa doszło do kolizji, w której uczestniczyło siedem pojazdów. Na szczęście, pomimo sporych utrudnień w ruchu, nikt nie został poszkodowany. Zdarzenie miało miejsce na odcinku Gliwice Sośnica, około trzeciego kilometra.

Według informacji przekazanych przez dyżurnego Komisariatu Policji Autostradowej w Gliwicach, przyczyną kolizji było najechanie na obiekt znajdujący się na jezdni. To wywołało efekt domina, w wyniku którego pojazdy zaczęły na siebie najechać. Mimo powagi sytuacji, skutki zdarzenia okazały się minimalne.

Zablokowany został jeden z pasów w kierunku granicy państwa, co spowodowało pewne utrudnienia w ruchu. Na miejscu pracują służby drogowe, które już posprzątały jezdnię i zajmują się odholowaniem uszkodzonych pojazdów. Według prognoz, normalizacja ruchu może potrwać jeszcze około dwóch godzin.

Drogowcy i policja apelują do kierowców o zachowanie ostrożności i cierpliwość. Wszystkie osoby podróżujące w tym kierunku powinny liczyć się z możliwymi opóźnieniami i dostosować do nich swoje plany podróży.