Kajetan Kajetanowicz i Maciej Szczepaniak wygrali rajd Chorwacji, który był trzecią rundą Rajdowych Mistrzostw Świata.

Kajetan Kajetanowicz i Maciej Szczepaniak wygrali w swojej kategorii rajd Chorwacji, który był trzecią rundą Rajdowych Mistrzostw Świata. Jest to trzecia wygrana i ósme podium w historii wspólnych startów w WRC duetu Kajetanowicz/Szczepaniak, którzy wcześniej dwukrotnie triumfowali w Turcji.

W Chorwacji polska załoga wygrała cztery odcinki specjalne, siedemnaście kończąc na podium.
– To był fantastyczny weekend i wymarzony początek sezonu. W zasadzie wszystko szło po naszej myśli. Zaprezentowaliśmy bardzo dobre tempo, samochód spisywał się doskonale, a nam udało się uniknąć kosztownych błędów – powiedział Kajetanowicz.
– Mam znakomity zespół, LOTOS Rally Team, który kolejny raz potwierdził swoją klasę – dodał polski kierowca rajdowy.
W klasyfikacji sezonowej Rajdowych Mistrzostw Świata pod uwagę bierze się 5 najlepszych wyników z 7 startów. Obecnie na czele klasyfikacji Rajdowych Mistrzostw Świata jest Yohan Rossel, który ma 48 punktów. Drugie miejsce zajmuje Nicolas Ciamin (36 punktów), a trzeci jest Kajetan Kajetanowicz, który ma na koncie 28 punktów.