Ewakuacja w centrum Wrocławia w związku ze znalezieniem niewybuchu

Od godziny 8 trwa ewakuacja mieszkańców okolicy placu przebudowywanego placu Staszica. – W czasie prac znaleziona została bomba lotnicza o masie 250 kilogramów. Lokale powinni opuścić osoby mieszkające w promieniu 500 metrów – przekazała starszy aspirant Aleksandra Freus z wrocławskiej komendy miejskiej policji. Saperzy do pracy mają przystąpić około godziny 11.

– Proces ewakuacji się rozpoczął, funkcjonariusze chodzą od drzwi do drzwi i informują, że w związku z niewybuchem należy opuścić mieszkanie. To czasochłonny proces. Musimy jednak zrobić wszystko, żeby osoby znajdujące się w pobliżu były poinformowane o sytuacji – przekazuje st. asp. Freus.

– Przewidziane jest około 2,5 tys osób, które beda ewakuowane – przekazał podkom. Wojciech Jabłoński z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu.

Policja przekazuje, że w rejonie dworca Wrocław Nadodrze stacjonować będą trzy autobusy dla osób ewakuowanych, które przewiozą ich w bezpieczne miejsce.

Saperzy będą podejmować niewybuch od godz. 11.00. – Zachowajmy spokój i stosujmy się bezwzględnie do poleceń i komunikatów Policji oraz innych służb – apeluje policja.