Czwartek zapowiada się pogodnie. Pogoda pod koniec lutego zacznie dopisywać

Pogoda pod koniec lutego zacznie dopisywać. Piątek w tym tygodniu będzie jedynym dniem, kiedy w całej Polsce pojawią się chmury i opady deszczu ze śniegiem. Weekend zapowiada się pogodnie, a w niektórych miejscach nawet słonecznie. Wiatr będzie się uspokajać.

Czwartek zapowiada się pogodnie, a miejscami wręcz słonecznie. Tylko na Podlasiu i północnym zachodzie kraju pojawi się nieco większe zachmurzenie. Temperatura maksymalna wyniesie od 5 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie, przez 9 st. C w centrum kraju, do 10 st. C na południu i południowym zachodzie. Wiatr będzie południowy, umiarkowany, jedynie na północy i górach okresami dość silny. W porywach osiągnie prędkość do 40-60 kilometrów na godzinę.

Na piątek prognozowane jest duże zachmurzenie, choć można spodziewać się też większych przejaśnień. Na południowym wschodzie i miejscami na wschodzie kraju pojawią się słabe opady deszczu i deszczu ze śniegiem rzędu 1-3 litrów wody na metr kwadratowy. Na pozostałym obszarze przelotnie popada deszcz, a lokalnie deszcz ze śniegiem, do 2-5 l/mkw. Termometry pokażą maksymalnie od 5 st. C na Podlasiu, przez 6 st. C w centrum kraju, do 8 st. C na Dolnym Śląsku. Powieje zachodni, umiarkowany, okresami dość silny wiatr, w porywach do 40-60 km/h.