Biało-Czerwoni przegrali na Stadionie Śląskim z Portugalią

reprezentacja Polski przegrała 1:3 z Portugalią w meczu Ligi Narodów UEFA. Biało-Czerwoni objęli prowadzenie w 18 minucie gry po strzale głową Krzysztofa Piątka. Później inicjatywę przejęli goście. W 31 minucie piłkę do siatki z bliskiej odległości posłał Andre Silva. Portugalczycy wyszli na prowadzenie pod koniec pierwszej połowy. Samobója strzelił źle interweniujący Glik.

Ekipa Fernando Santosa podwyższyła na 3:1 w drugiej części gry po strzale Bernardo Silvy zza pola karnego. Polacy zerwali się jeszcze w końcówce. W 77 minucie świetnym strzałem z woleja popisał się Błaszczykowski. 32-latek pokonał Rui Patricio, ale Biało-Czerwoni nie zdołali już doprowadzić do remisu. Przegrali 2:3. Starcie Polski z Portugalią w Chorzowie było setnym występem w reprezentacji Roberta Lewandowskiego. Kolejne spotkanie w ramach Ligi Narodów UEFA piłkarze Jerzego Brzęczka zagrają w niedzielę (14 października). Ich rywalami będą Włosi, z którymi zremisowali 7 września w Bolonii 1:1.