Alec Baldwin został oczyszczony z zarzutów w sprawie tragicznego wypadku na planie zdjęciowym filmu “Rust”.

Prawnik Aleca Baldwina poinformował, że aktor został oczyszczony z zarzutów w sprawie tragicznego wypadku na planie zdjęciowym filmu “Rust” przez władze stanu Nowy Meksyk.

Podczas kręcenia westernu zginęła operatorka Halyna Hutchins, która została postrzelona z broni trzymanej przez Baldwina. Jak przekazał adwokat gwiazdora, w raporcie z dochodzenia uznano, że w przeświadczeniu aktora rewolwer, który został mu wręczony był naładowany ślepakami. W sprawie wciąż trwa śledztwo kryminalne.

Śledczy obwinili producenta filmu o “umyślne” złamanie zasad bezpieczeństwa, które doprowadziło do śmierci operatorki Halyny Hutchins. Na firmę Rust Movie Productions LLC nałożono grzywnę w wysokości 137 tysięcy dolarów.

Dochodzenie biura władz stanowych wykazało, że producent filmu był świadomy, że na planie nie przestrzegano procedur bezpieczeństwa dotyczących użycia broni palnej. Firmie zarzucono “wyraźną obojętność” na związane z tym zagrożenia oraz ignorowanie obaw, zgłaszanych przez ekipę filmową, która donosiła o niepokojących incydentach związanych z bronią palną i materiałami pirotechnicznymi.

Rzecznik Rust Movie Production Sefan Friedman zapowiedział, że firma nie zgadza się z tymi konkluzjami i zamierza się od nich odwołać.

W odpowiedzi na ustalenia śledczych oświadczenie wydał prawnik Aleca Baldwina. Podkreślił, że kontrola aktora nad produkcją sprowadzała się do zatwierdzania zmian w scenariuszu i castingu. Zaznaczył, że gwiazdor nie był odpowiedzialny za sprawy, które były przedmiotem śledztwa.

“Doceniamy, że raport uniewinnia pana Baldwina, dając jasno do zrozumienia, że w jego przeświadczeniu broń, którą otrzymał, zawierała jedynie ślepaki” – napisano w oświadczeniu, zamieszczonym na profilu Baldwina na Instagramie. “Cieszymy się, że władze Nowego Meksyku wyjaśniły te kluczowe kwestie” – dodano.

W sprawie śmierci Hutchins wciąż trwa śledztwo kryminalne, prowadzone przez biuro szeryfa hrabstwa Santa Fe i miejscową prokuraturę okręgową.