Afera reklamowa w świecie show-biznesu: Aktorka Magdalena C. w tarapatach z powodu reklamy alkoholu

Warszawska prokuratura postawiła oskarżenie wobec znanej aktorki Magdaleny C. Dotyczy ono prowadzenia nielegalnej reklamy wódki na jednym z największych portali społecznościowych, Facebooku. Aktorce grozi surowa kara – grzywna w przedziale od 10 tys. zł do nawet pół miliona złotych.

Rzecznik Prokuratury Okręgowej w Warszawie, prok. Szymon Banna, potwierdził informacje na ten temat. Wyjaśnił, że aktorka od czerwca do sierpnia 2023 r., nie stosując się do ustawy o wychowaniu w trzeźwości, promowała alkohol przez udostępnianie swojego wizerunku dla materiałów reklamowych na Facebooku. Zwrócił uwagę, że reklamy, w których uczestniczyła Magdalena C., zawierały znaki towarowe i symbole graficzne dotyczące wódki.

Podczas przesłuchania w prokuraturze aktorka nie zdecydowała się na składanie wyjaśnień w tej sprawie. Przestępstwo, którego jest podejrzana, przewiduje grzywnę od 10 tys. zł do pół miliona złotych za nielegalne reklamowanie alkoholu.

Cała sytuacja wyszła na jaw po zawiadomieniu złożonym przez Jana Śpiewaka, miejskiego aktywistę. Śpiewak wyraził nadzieję, że aktorka podejmie odpowiedzialność za swój czyn.