85-latek podejrzany o zabójstwo byłej żony. “To był strzał z bliskiej odległości”

Strzelił do swojej byłej żony z bliskiej odległości zabijając ją. Jak zaznacza policja, zatrzymanemu 85-letniemu podejrzanemu grozi kara dożywotniego pozbawienia wolności.

 

Sprawa ma swój początek 2 września, kiedy to ok. godziny 14:00 dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Złotowie odebrał zgłoszenie o znalezieniu przez mieszkańca wsi Paruszki ciała 71-letniej kobiety w miejscu jej zamieszkania.

Policjanci ustalili, że została zastrzelona z bliskiej odległości. Rozpoczęto poszukiwanie sprawcy, a w śledztwie do złotowskich policjantów dołączyli policjanci z Komisariatu policji w Krajence, KMP w Pile, i Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu, pracownicy Laboratorium Kryminalistycznego KWP, technicy kryminalistyki z KMP w Poznaniu oraz biegły z Zakładu Medycyny Sądowej.

Śledztwo w sprawie wszczęła Prokuratura Okręgowa w Poznaniu.

Na podstawie zebranego materiału ustalono, że sprawcą prawdopodobnie jest były mąż kobiety, 85-letni mieszkaniec województwa opolskiego. Mężczyznę zatrzymano kilka dni po zdarzeniu. Podejrzany przyznał się do zarzucanego mu czynu i złożył wyjaśnienia w tej sprawie. Broń, której użył została skonstruowana przez niego.

Dziś Sąd Okręgowy w Poznaniu zdecyduje czy podejrzany zostanie tymczasowo aresztowany. Za zarzucane mu czyny grozi mu kara pozbawienia wolności od 8 do 25 lat lub dożywotnio.