25-latek z ośmiokrotnym zakazem prowadzenia pojazdów zatrzymany

W niedzielne popołudnie kartuscy policjanci zatrzymali 25-letniego kierowcę, który zignorował aż osiem sądowych zakazów prowadzenia pojazdów mechanicznych

Mężczyzna przewoził w swoim samochodzie więcej osób, niż dozwolone, a jedno z dzieci nie miało wymaganego fotelika. Co więcej, samochód nie przeszedł obowiązkowych badań technicznych.

Do interwencji doszło po tym, jak policjantki z kartuskiej komendy zostały wezwane na interwencję domową. Jedna ze stron konfliktu opuściła mieszkanie i udała się z rodziną do samochodu marki Ford. Mundurowe zauważyły, że w pojeździe znajdowało się pięć osób, a szósta osoba zmierzała w kierunku oddalającego się pojazdu. Funkcjonariuszki natychmiast ruszyły za autem, które kierowało się w stronę ul. Gdańskiej.

Po zatrzymaniu pojazdu do kontroli drogowej okazało się, że w samochodzie faktycznie znajduje się sześć osób, co przekraczało dopuszczalną liczbę pasażerów. Dodatkowo jedno z dzieci podróżowało bez obowiązkowego fotelika. Sprawdzenie danych kierowcy w policyjnych systemach ujawniło, że ma on na koncie osiem zakazów prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. Na domiar złego, pojazd nie posiadał ważnych badań technicznych.

25-latek został przewieziony do kartuskiej komendy, gdzie usłyszał zarzuty niestosowania się do sądowych zakazów. Dodatkowo nałożono na niego mandaty karne o łącznej wartości 800 złotych oraz 6 punktów karnych.