Rosjanie, którzy są w strefie czarnobylskiej doznają napromieniowania.

Rosjanie, którzy przebywają w ukraińskiej strefie czarnobylskiej po jej zajęciu przez rosyjskie wojsko, doznają napromieniowania i w przyszłości będą cierpieć na choroby onkologiczne-pisze we wtorek ukraiński koncern Enerhoatom.

zdjęcie<p>epa05891035 General view of the abandoned town of Pripyat, near the Chernobyl nuclear power plant, Ukraine, 05 April 2017. The explosion of Unit 4 of the Chernobyl nuclear power plant in the early hours of 26 April 1986 is still regarded as the biggest accident in the history of nuclear power generation. An estimated 47,000 people of the city of Pripyat were evacuated after the explosion in 1986. Ukrainians will mark the 31th anniversary of Chernobyl&#8217;s tragedy on 26 April 2017. EPA/SERGEY DOLZHENKO<br /> Dostawca: PAP/EPA.</p>

“Najeźdźcy doznają znacznego zewnętrznego i wewnętrznego napromieniowania w czarnobylskiej strefie wykluczenia”-alarmują ukraińskie Państwowe Naukowo-Techniczne Centrum ds. Bezpieczeństwa Jądrowego i Radiacyjnego, cytowane przez Enerhoatom.

Jak zauważono w komunikacie, żołnierze, którzy są w strefie czarnobylskiej, nie posiadają nawyków zagwarantowania własnego bezpieczeństwa podczas pracy na terytorium zanieczyszczonym promieniowaniem.

Wybrane dla Ciebie