Dyspozytor pogotowia błyskawicznie wysłał na miejsce zespół ratowników medycznych, jednak dziewczynka nie chciała czekać – przyszła na świat, zanim ratownicy zdążyli dotrzeć.
Ratownicy Mariusz Wiśniewski i Sławomir Pasztaleniec z Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego „Meditrans” natychmiast zajęli się noworodkiem i jej mamą. Obie trafiły do szpitala, gdzie szybko potwierdzono, że są w pełni zdrowe i czują się dobrze.
Nowo narodzona warszawianka waży 2340 gramów i jest zdrową, silną dziewczynką. „Dzielna mama, choć zmęczona, również jest zdrowa i bardzo dumna” – podali ratownicy w komunikacie, dodając, że narodziny nowej mieszkanki to radosne wydarzenie, które przyniosło wszystkim wiele wzruszeń.