Jeszcze dzień wcześniej plaże były pełne. Bawili się na nich m.in. studenci odpoczywający na Florydzie w trakcie wiosennych ferii. Decyzja burmistrza została spowodowana gwałtownym wzrostem przypadków zakażenia koronawirusem na Florydzie. Obecnie liczba zdiagnozowanych osób w tym stanie znacznie przekroczyła 400 osób. W sumie w całych Stanach Zjednoczonych z powodu choroby Covid-19 zmarło ponad 150 osób.
Zamknięcie plaż pomogło. Pustki w Miami Beach
Plaże w Miami Beach w końcu opustoszały. Stało się to jednak dopiero po decyzji gubernatora hrabstwa Miami-Dade, który nakazał zamknięcie nie tylko plaż, ale także parków oraz wielu lokali usługowych, których działalność nie jest niezbędna.