CiekawostkiStrachy na wróble kontra koronawirus. Mieszkańcy Kambodży korzystają z tradycyjnej metody ochrony przed zakażeniem

Strachy na wróble kontra koronawirus. Mieszkańcy Kambodży korzystają z tradycyjnej metody ochrony przed zakażeniem

Mieszkańcy Kambodży chronią się przed koronawirusem wystawiając w pobliżu swoich domów strachy na wróble. Są one nazywane Ting Mong i wywodzą się z khmerskiej tradycji Boran.

Strachy na wróble kontra koronawirus. Mieszkańcy Kambodży korzystają z tradycyjnej metody ochrony przed zakażeniem

Ting Mong może chronić przed chorobami i złymi duchami - wyjaśnił Say Soeun Jr., mieszkaniec Siem Reap w północno-zachodniej części kraju.|
Jeśli wirus tutaj się pojawi, nie zobaczy ludzi w domu i nie będzie mógł tu wejść

dodał jego ojciec Say Soeun Sr.

Naukowcy nie potwierdzili skuteczności tej metody, natomiast Kambodża należy do państw najmniej dotkniętych pandemią na świecie. Od początku pandemii w tym kraju potwierdzono zaledwie 280 przypadków zakażenia koronawirusem. Nikt w Kambodży nie zmarł na COVID-19.

Obecnie liczba aktywnych przypadków zakażenia koronawirusem w kraju wynosi 4. Od połowy sierpnia w Kambodży wykryto zaledwie siedem nowych zachorowań.

Siem Reap to jedno z największych miast Kambodży. Znajduje się w pobliżu jednego z najważniejszych zabytków południowo-wschodniej Azji – kompleksu świątynnego Ankor Wat, który jest największym zabytkiem religijnym na świecie. Kompleks funkcjonował jako największa metropolia przedindustrialna, której populacja w XII w. przekraczała milion osób. Centralna świątynia Ankor Wat znajduje się we fladze Kambodży.

Wybrane dla Ciebie