Dwóch oszustów wpadło tego samego dnia w Poznaniu! Chcieli okraść seniorów na dziesiątki tysięcy złotych
Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu rozbili dwie próby oszustwa w ciągu kilku godzin. Dwóch mężczyzn zostało zatrzymanych w momencie, gdy przyszli odebrać pieniądze od zmanipulowanych seniorów.Do pierwszej akcji doszło na jednym z poznańskich osiedli. 49-letni mężczyzna miał odebrać 20 tysięcy złotych od 75-letniej kobiety. Oszuści działali metodą "na policjanta i prokuratora" – przekonując seniorkę, że jej oszczędności są zagrożone przez przestępców. Dzięki czujności kobiety i błyskawicznej reakcji policji, mężczyzna został zatrzymany przed blokiem.