Wigilie dla potrzebujących w wielu polskich miastach. Przy stołach zasiedli także Ukraińcy

W wielu miastach Polski odbyły się wigilie dla samotnych i potrzebujących. W tym roku przy stołach pojawili się także uchodźcy z Ukrainy. Takie spotkania odbyły się m.in. w Białymstoku i w Warszawie.

zdjęcie

10 lat temu zaczęliśmy organizować takie wielkie wydarzenia w dużych halach. Dzisiaj to jest ogromna liczba, 30 miast, tysiące ludzi, którzy schodzą się na nasze wydarzenia wigilijne – powiedział Mikołaj Rykowski, prezes fundacji Wolne Miejsce.

Za wigilię w Białymstoku odpowiedzialny jest Caritas archidiecezji białostockiej. W tym wydarzenia udział wzięło 350 osób.

Wybrane dla Ciebie