W Poznaniu odbył się pierwszy w Polsce Dzień Dziecka z Postrzeganiem Pozazmysłowym
12 października 2024 roku odbył się pierwszy w historii Polski Dzień Dziecka z Postrzeganiem Pozazmysłowym, inaczej Dzień Dziecka Remidium (DDR), czyli impreza dla rodzin z dziećmi z wykorzystaniem zdolności widzenia pozazmysłowego
To historyczne wydarzenie miało miejsce w Krzemieniewie, około 70 km od Poznania. Głównym celem wydarzenia było pokazanie skali i możliwości dzieci wykorzystujących PP (postrzeganie pozazmysłowe). Skuteczność zaskoczyła wszystkich gości i z pewnością zrobi wrażenie na Was, drodzy czytelnicy.
Dzieci miały za zadanie wykonywać najróżniejsze ćwiczenia z zasłoniętymi oczami – miały nałożone żółte tekturowe maseczki i pod okiem Certyfikowanych Instruktorów Polskiej Akademii Postrzegania Pozazmysłowego uruchamiały swoje PP.
Gama ćwiczeń wybranych specjalnie na to wydarzenie była bardzo szeroka, od klasycznych prostych ćwiczeń przy stolikach, poprzez zabawy ruchowe, zabawy dla dorosłych, aż po zabawy grupowe na środku sali. Każda z nich miała na celu pokazanie zastosowania widzenia pozazmysłowego w jakiejś dziedzinie, głównie w sporcie i w edukacji.
Nasi mali zawodnicy (albo i nie tacy mali, bo przedział wiekowy był od 3 do 17 r.ż.) zbierali rozsypane kostki, zapalali świeczki, dopasowywali karty memory, robili slalom z piłką i strzelali na bramkę, wykonywali ćwiczenia z kaligrafią i liczeniem, a nawet bawili się w Boba Budowniczego jeżdżąc taczką i wybierając odpowiedni kolor „cegiełek”.
Znaczna część naszych zawodników miała z takimi zadaniami styczność po raz pierwszy – mało kto zasłania dzieciom oczy w domu i każe im narysować wężyk po śladzie. Jak się okazało, nawet to nie było dla problemem. Dzieci biorących udział w ćwiczeniach z wykorzystaniem PP było na imprezie 55. Gdyby policzyć także dorosłych i maluszki do 3 roku życia to frekwencja wynosi 159 osób – a to już niemało. Najbardziej fascynującym elementem był fakt, że nasza skuteczność wyniosła 100%. Każde dziecko udało się „uruchomić”, czyli inaczej mówiąc, każde dziecko wykonywało ćwiczenia z zasłoniętymi oczami. Trzeba zaznaczyć, że zdecydowana większość dzieci, nie tylko wykonywała ćwiczenia, ale robiła to na wysokim poziomie. Dla wielu z nich wykonanie czegoś bezbłędnie nie stanowiło żadnego problemu. Wzbudziło to niemałe emocje u rodziców, którzy dzielnie przyglądali się swoim pociechom przy stanowiskach i z uśmiechami na twarzach nagrywali ich poczynania, które Wy, czytelnicy, możecie oglądać w naszych mediach społecznościowych.
Zaangażowanie w zabawy (bo całe wydarzenie opierało się tylko i wyłącznie na zabawie) było na tyle duże, że wszyscy, łącznie z Instruktorami, niechętnie odchodzili od stanowisk, by zjeść podane posiłki. A trzeba tutaj zaznaczyć, że jedzenia było niemało. Goście mieli możliwość uraczyć się sporym obiadem, ciastami, deserkami, lodami, zimnymi przekąsami i zupką wieńczącą główną część imprezy.
Mimo rozpoczęcia części integracyjnej dla dzieci i dorosłych, podczas której był dostęp do muzyki, bowlingu i wielu innych atrakcji, uczestnicy pozostawali przy stolikach i stanowiskach ćwicząc dalej swoje możliwości z wykorzystaniem postrzegania pozazmysłowego do późnych godzin nocnych. Niektórych może zastanawiać fakt, jak udało nam się zachęcić nawet najmłodszych do brania udziału w zabawach wykorzystujących coś zupełnie dla nich nowego. Nie było to trudne – dzieci za wykonanie ćwiczenia otrzymywały diamenciki, które biegły wymieniać na nagrody do niebieskiego skrzata. Nagród w różnych przedziałach cenowych, od gadgetów po gry planszowe było ponad 1000. Każdy zawodnik mógł zdobyć ich aż 18.
Nie wspomnieliśmy jeszcze, że impreza Dzień Dziecka Remidium była przebierana i wszystkich obowiązywał strój. Tym sposobem małe księżniczki, czarodzieje, super bohaterowie i wróżki wracały do domu z dwiema siatkami pełnymi prezentów i radością nie do opisania.
Powyższe czynniki dodały magii całemu wydarzeniu, ale najważniejsze jest, że Fundacji Remidium udało się osiągnąć pewny sukces – 100% skuteczności w uruchomieniu dzieci. Pokazaliśmy możliwości wykorzystania widzenia pozazmysłowego przez dzieci i młodzież. Pokazaliśmy, że dorośli też to potrafią. Pokazaliśmy jak skuteczni i wyszkoleni są Instruktorzy po ukończeniu kursu na Instruktora Certyfikowanego PAPP. Pokazaliśmy, że można chcieć przyjechać na takie wydarzenie z całej Polski – nasi goście byli z 14 województw, a nawet z Niemiec, Anglii i Irlandii. Udało nam się chociaż w małym stopniu zmienić postrzeganie świata u niemal 160 osób i mamy zamiar robić to dalej, dlatego w pierwszym kwartale przyszłego roku (2025) mamy zamiar powtórzyć Dzień Dziecka Remidium w nieco zmienionej formie!