Rząd wyłonił kandydatkę na sędzię TSUE. Safjan: to rzeczywiście możliwie najgorszy moment
Uważam, że w tym momencie jest to rzeczywiście możliwie najgorszy moment, który musi prowadzić do pytań dość oczywistych. Dlaczego na gwałt w ostatnim momencie funkcjonowania rządu?

To odbiera wiarygodność tej procedurze – mówił w “Jeden na jeden” w TVN24 profesor Marek Safjan, były prezes Trybunału Konstytucyjnego, sędzia Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej, komentując wyłonienie przez ustępujący rząd kandydatki na sędzię TSUE.
– Ona powinna się toczyć dużo wcześniej w zupełnie inny sposób i dlatego uważam, że pan prezydent powinien się wstrzymać nie tylko od tego rodzaju działań, ale także na przykład od nominacji nowych sędziów, ponieważ jak wiadomo to może pogłębiać chaos w wymiarze sprawiedliwości – dodał Safjan.