– Nie zachował szczególnej ostrożności zbliżając się do przejścia dla pieszych oraz nie podjął żadnych manewrów ochronnych, w wyniku czego potrącił prawidłowo przechodzące przez przejście dla pieszych Ewę L. i Małgorzatę L. - – relacjonowała wypadek Sylwia Czarnecka z Prokuratury Rejonowej Toruń Centrum-Zachód.
Oskarżony podczas rozprawy przeprosił rodzinę ofiar.
– Chciałbym was przede wszystkim bardzo przeprosić. Chcę, żebyście wiedzieli, że nie chciałem tego, co się wydarzyło. Jedyne, o co mogę was prosić, to o przebaczenie – mówił oskarżony.