Grodzki zaapelował o zwiększenie liczby badań na koronawirusa wśród Polaków. Podkreślił, że jest to droga do spowolnienia i opanowania epidemii. Ułatwi to szybką diagnozę i leczenie zakażonych oraz nie będzie zmuszało zdrowych osób, u których nie wykryto wirusa, do przebywania w kwarantannie.
Marszałek jednocześnie zapewnił, że Senat w kwestii koronawirusa będzie absolutnie ściśle współpracował z władzami.
– Walka z koronawirusem nie ma barw politycznych – podkreślił. Grodzki zapewnił, że Senat chce jak najszybciej „udoskonalić” specustawę ws. koronawirusa, aby negatywne skutki gospodarcze i zdrowotne były jak najmniejsze. Dodał, że Senat deklaruje “aktywny udział w walce z epidemią”.