PolskaParkowanie za darmo 11 listopada? Nie wszędzie. Sprawdź obowiązujące zasady

Parkowanie za darmo 11 listopada? Nie wszędzie. Sprawdź obowiązujące zasady

11 listopada przypada Święto Niepodległości. Czy w tym dniu trzeba płacić za parkowanie? Sprawdź, jak wygląda sytuacja w wybranych polskich miastach.

Parkowanie za darmo 11 listopada? Nie wszędzie. Sprawdź obowiązujące zasady

Zarząd Dróg Miejskich w Warszawie informuje, że “opłata za postój w Strefie Płatnego Parkowania Niestrzeżonego w Warszawie pobierana jest w dni robocze od poniedziałku do piątku, z wyłączeniem dni: 2 maja, 24 i 31 grudnia, w godzinach 8-20. Opłatę za postój pojazdu należy wnieść niezwłocznie po zaparkowaniu pojazdu” – podaje Onet.

Od ubiegłego roku obowiązują nowe zasady w Obszarze Płatnego Parkowania w Krakowie. Według nich 11 listopada, kiedy obchodzimy Święto Niepodległości, parkowanie samochodów jest płatne.

W Gdańsku wydzielone są strefy parkowania oznaczone kolorami: czerwonym, zielonym, niebieskim i żółtym. W trzech ostatnich strefach parkowanie w dni świąteczne jest bezpłatne, a za dni świąteczne władze miasta uznały 1 stycznia, 6 stycznia, Poniedziałek Wielkanocny, 1 maja, 3 maja, Boże Ciało, 15 sierpnia, 1 listopada, 11 listopada, 25 grudnia, 26 grudnia oraz inne dni ustalone w ramach Ustawy o dniach wolnych od pracy. W strefie czerwonej opłaty za parkowanie obowiązują także w dni świąteczne.

Zgodnie z uchwałą Rady Miasta Lublin, w soboty, niedziele oraz wybrane święta kierowcy są zwolnieni z opłat za parkowanie w strefie. Dni świąteczne, w które parkowanie na płatnych parkingach jest bezpłatne, obejmują: 1 stycznia (Nowy Rok), drugi dzień Wielkiej Nocy, 11 listopada (Narodowe Święto Niepodległości), 24 grudnia (Wigilia), 25 grudnia (pierwszy dzień Bożego Narodzenia) oraz 26 grudnia (drugi dzień Bożego Narodzenia).

Wybrane dla Ciebie