Koronawirus w PolsceOstatniej doby do polskich szpitali trafiło ponad 800 pacjentów z COVID-19.

Ostatniej doby do polskich szpitali trafiło ponad 800 pacjentów z COVID-19.

Ostatniej doby do polskich szpitali trafiło ponad 800 pacjentów z COVID-19 – poinformował w poniedziałek wiceszef resortu zdrowia Waldemar Kraska. Osoby, które są hospitalizowane, trafiają do szpitali w dość ciężkim stanie. Łagodniejszy przebieg tej choroby był jesienią i wiosną ubiegłego roku – dodał.

<p>Szczecin, 23.12.2020. Koronawirus w Polsce. Nowo uruchomiony szpital tymczasowy dla chorych na Covid-19 w Szczecinie, oddzia³ Samodzielnego Publicznego Szpitala Klinicznego Nr 2 PUM, 23 bm. (olm) PAP/Marcin Bielecki</p>
<p>Szczecin, 23.12.2020. Koronawirus w Polsce. Nowo uruchomiony szpital tymczasowy dla chorych na Covid-19 w Szczecinie, oddzia³ Samodzielnego Publicznego Szpitala Klinicznego Nr 2 PUM, 23 bm. (olm) PAP/Marcin Bielecki</p>

W poniedziałek rano w Programie Pierwszym Polskiego Radia wiceminister zdrowia Waldemar Kraska mówił o aktualnej sytuacji epidemicznej i o najnowszych danych dotyczących liczby potwierdzonych zakażeń koronawirusem.

“Dane, które otrzymujemy z weekendu są zdecydowane zawsze danymi mniejszymi. Ich liczby są znacznie mniejsze niż w ciągu tygodnia. Tak samo będzie i dzisiaj, ale widzimy jednak, że ten trend wzrostowy jednak w dalszym ciągu się utrzymuje, jeżeli porównamy poniedziałek do poniedziałku” – powiedział Kraska.

Kraska poinformował, że do polskich szpitali w związku z zachorowaniem na COVID-19 trafiło ostatniej doby ponad 800 osób.

“To jest bardzo niepokojące, szczególnie, że te osoby trafiają w dość ciężkim stanie – to jest zupełnie inna sytuacja niż na jesieni czy na wiosnę. Wtedy był zdecydowanie łagodniejszy przebieg tej choroby. W tej chwili praktycznie każdy pacjent, który trafia do szpitala wymaga tlenoterapii, a większość także wymaga czasem tej tlenoterapii wysokoprzepływowej lub pomocy respiratora” – podkreślił.

Dodał, że w tym tygodniu zwiększona będzie pula miejsc w szpitalach dla pacjentów z COVID-19 – o ponad 3 tys.

Wiceszef resortu zdrowia mówił, że nie należy sobie robić wielkiej nadziei, że epidemia jest w odwrocie. “Tak nie jest. To niestety obserwujemy w ciągu tygodnia, kiedy tych zleceń na badania jest zdecydowanie więcej. Wiemy, że w czasie weekendu lekarze rodzinni tych badań nie zlecają. Czekamy na wtorek, środę – to są takie dni kiedy widzimy jaki będzie trend w następnym tygodniu” – wyjaśniał.

Wybrane dla Ciebie