Podczas czerwcowego szczytu, który odbył się w Singapurze obaj przywódcy sformułowali kilka postanowień, wśród których znalazło się m.in. przeniesienie szczątków poległych Amerykanów.
Samolot wojskowy USA przetransportował je z Korei Północnej do bazy w Korei Południowej. Stamtąd zostaną przetransportowane do Stanów Zjednoczonych.
Formalna ceremonia ich przejęcia odbędzie się 1 sierpnia w bazie w Osan.