W tej sytuacji kluczowe znaczenie miało to, że rowerzyści wjechali na przejście dla pieszych. Zasada zachowania na przejściu dla pieszych dla rowerzystów jest jedna i niezmienna: taka osoba powinna zejść z roweru i przeprowadzić rower na drugą stronę - podkreśliła Katarzyna Zych z grodziskiej policji.
W Polsce istnieje przepis, że rowerzysta do dziesiątego roku życia, przekraczając pasy, może być na rowerze. Ale już 12-latek zobowiązany jest do tego, aby z roweru zejść i go przeprowadzić.