“Prezydent nie dopatrzył się niekonstytucyjności i podpisał” ustawę represjonującą sędziów

Prezydent uznał ustawę za zgodną z konstytucją – oświadczył Paweł Mucha z Kancelarii Prezydenta po podpisaniu tzw. ustawy represyjnej przez Andrzeja Dudę.

zdjęcie
Uprawnione podmioty mogą skarżyć ustawę do Trybunału Konstytucyjnego - przyznał Mucha.

Jak podkreślił jednak, “Pan prezydent stojąc na straży konstytucji nie znalazł w treści ustawy tego rodzaju przepisów, które by jego decyzję zmieniały.

Wybrane dla Ciebie