Cieszę się że kandydatury okazały się na tyle dobre, że PKW już w pierwszym podejściu zdecydowały o wyborze, gratulacje dla pani Magdaleny Pietrzak - powiedział Łukasz Schreiber, poseł PiS.
Rafał Grupiński, poseł PO uważa, że Państwowa Komisja Wyborcza głosując w pierwszej turze na Magdalenę Pietrzak wybrała „mniejsze zło”, gdyż nie chciała czekać na to, że w następnej turze zostaną zgłoszeni sami upolitycznieni kandydaci.
Nie znam tej pani, mogę ją oceniać na podstawie wypowiedzi. Sprawia wrażenie trochę mniej politycznej od innych kandydatów. Trochę to wygląda na ustawkę, gdyż dali dwie bardzo polityczne kandydatury i jedną mniej. Komisja nie miała wyboru - powiedział Sławomir Nitras, poseł PO.