Zwycięstwo Igi Świątek, porażka Magdy Linette.

Ze zmiennym szczęściem rywalizowały polskie tenisistki w drugiej rundzie turnieju WTA 1000 w Miami. Iga Świątek pokonała w dwóch setach Czeszkę Barborę Krejcikovą, zaś Magda Linette przegrała z Brytyjką Johanną Kontą.

Poznanianka, która w pierwszej rundzie odprawiła po trzysetowym pojedynku Amerykankę Robin Montgomery, uległa po zaciętej walce 6:4, 7:5. Problemów z awansem nie miała natomiast Świątek, która w pierwszym secie wyszła na wysokie prowadzenie 5:1, by ostatecznie wygrać 6:4. W drugiej odsłonie triumfatorka French Open dominowała jeszcze wyraźniej, kończąc tego seta zwycięstwem 6:2. W ciągu 73 minut Świątek trzy razy została przełamana, a sama wykorzystała sześć z 11 break pointów. Polka zdobyła o 13 punktów więcej od Barbory Krejcikovej (56-43). Kolejną rywalką naszej tenisistki będzie Ana Konjuh, która wyeliminowała Madison Keys