Zimno, pochmurno i z opadami śniegu. Prognoza pogody na najbliższe dni

Pogoda w najbliższych dniach zapowiada się pochmurno, mglisto i wilgotno. Później nad naszym krajem znajdzie się front atmosferyczny, niosący opady śniegu, miejscami dość intensywne. Będzie dość chłodno, ale większy mróz nie powinien dawać nam się we znaki.

Środa zapowiada się pochmurno i mglisto z przejaśnieniami. Na południu i południowym wschodzie kraju spodziewane są słabe opady śniegu do 1-2 cm, na Podkarpaciu i w Małopolsce przechodzące w śnieg z deszczem do 5 litrów wody na metr kwadratowy. Tylko w górach po południu pojawią się nasilające się opady śniegu do 5 cm. Temperatura maksymalna sięgnie od -2 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie, przez 3 st. C w centrum, do 4-5 st. C na Dolnym Śląsku i Ziemi Lubuskiej. Wiatr z południowego wschodu i wschodu będzie słaby i umiarkowany. W nocy mocniej sypnie na południowym wschodzie kraju – do 5-10 cm. W górach suma opadów może sięgnąć do 15 cm.

W czwartek czeka nas duże zachmurzenie. Okresami spodziewane są opady śniegu do 5 cm na południu, wschodzie i w centrum kraju. W Karpatach będzie padać silniej – do 10 cm. Na zachodzie wystąpią słabe opady deszczu lub deszczu ze śniegiem do 3 l/mkw. Temperatura maksymalna wyniesie od -1 st. C na Suwalszczyźnie, przez 1 st. C w centrum kraju, do 4 st. C na Pomorzu Zachodnim. Powieje na ogół północno-wschodni, słaby wiatr.

Piątek przyniesie na ogół duże zachmurzenie z przejaśnieniami na zachodzie. Na wschodzie i w centrum kraju słabo poprószy do 1-2 cm lub spadnie śnieg z deszczem do 2 l/mkw. Na termometrach zobaczymy maksymalnie od -1 st. C na Suwalszczyźnie, przez 0 st. C w centrum kraju, do 5 st. C na Ziemi Lubuskiej, Dolnym Śląsku. Wiatr z kierunków północnych powieje słabo i umiarkowanie.