Zima w Polsce. Czy to możliwe?

Od kilku lat przyzwyczajani jesteśmy do tego, że zima w Polsce jest łagodna, względnie ciepła oraz podczas jej trwania nie spotykamy się z opadami śniegu. Ten rok jest jednak inny. Praktycznie w całym kraju możemy spotkać się z sporą warstwą białego puchu. Czy taki stan rzeczy potrwa trochę dłużej czy jest to tylko kilku dniowy […]

Od kilku lat przyzwyczajani jesteśmy do tego, że zima w Polsce jest łagodna, względnie ciepła oraz podczas jej trwania nie spotykamy się z opadami śniegu. Ten rok jest jednak inny. Praktycznie w całym kraju możemy spotkać się z sporą warstwą białego puchu. Czy taki stan rzeczy potrwa trochę dłużej czy jest to tylko kilku dniowy okres?

Zima w końcu dotarła do Polski. Na ulicach, w parkach i w wielu innych miejscach można zauważyć sporą warstwę śniegu. Do tego minusowe temperatury na dworze. Dawno tak u nas w kraju nie było. Miejscami spadło ponad 12 centymetrów śniegu, a na ulice wyjechały pługi i piaskarki. 

Taki stan rzeczy nie potrwa jednak długo. Prognozy przewidują, że atak zimy potrwa mniej więcej około tygodnia, następnie ma przyjść ocieplenie. Synoptycy ostrzegają jednak, że w niektórych miejscach temperatura powietrza może spaść nawet poniżej 20 stopni Celsjusza.