Zderzenie dwóch tramwajów w Poznaniu. 15 osób zostało rannych, w tym jedna ciężko

W środę na ulicy Hetmańskiej w Poznaniu doszło do zderzenia dwóch tramwajów. – W obu pojazdach podróżowało łącznie około 60 osób, 15 z nich odniosło obrażenia, jedna jest w ciężkim stanie – przekazuje młodszy aspirant Marta Mróz z poznańskiej policji. Do wypadku doszło po tym, jak jeden ze składów się wykoleił i zderzył się z tramwajem jadącym z naprzeciwka.

Do zdarzenia doszło około 11.20 na wysokości skrzyżowania ulicy Hetmańskiej z ulicą Kolejową. Marta Mróz z poznańskiej komendy miejskiej opowiada, że z torów wypadł skład linii numer 1 jadący w kierunku ulicy Głogowskiej (wcześniej przedstawiciele MPK przekazywali, że wykoleił się tramwaj linii numer 10, jadący w stronę Traugutta).

– W wykolejony tramwaj uderzył skład jadący z naprzeciwka. W obu pojazdach było około 60 osób – mówi policjantka. Przekazuje, że 15 osób zostało rannych, w tym jedna ciężko. – Osoba ta ma obrażenia głowy i ręki. Została zabrana już do szpitala. Wśród poszkodowanych jest też kobieta ciężarna i małoletni pasażer – wylicza Marta Mróż.

Ruch tramwajowy na ulicy Hetmańskiej został wstrzymany w obu kierunkach. Składy linii 1, 7 i 11 kierowane są objazdami.