Zatrzymany przemyt papierosów wartych 2,8 mln zł

Funkcjonariusze Lubelskiej Krajowej Administracji Skarbowej udaremnili przemyt blisko 200 tys. paczek papierosów na polsko- ukraińskim przejściu drogowym w Dorohusku (Lubelskie). Kontrabanda ukryta była w naczepie ciężarówki, pomiędzy napojami gazowanymi.

„Szacunkowa wartość rynkowa papierosów to 2,8 mln zł” – poinformowała w poniedziałek w komunikacie prasowym Lubelska Krajowa Administracja Skarbowa.

Przemyt wykryto na polsko-ukraińskim przejściu drogowym w Dorohusku, w ciężarówce z ładunkiem napojów gazowanych.

„Wjeżdżający z Ukrainy samochód ciężarowy został przeskanowany najnowocześniejszym na polskiej granicy urządzeniem RTG do prześwietlania pojazdów. Uzyskany ze skanowania obraz wskazał, że w naczepie pomiędzy legalnie wwożonym towarem, ukryta jest kontrabanda” – podano w komunikacie.

Funkcjonariusze KAS wykryli w sumie 196,8 tys. paczek papierosów z białoruskimi znakami akcyzy. „To jeden z większych przemytów wykrytych w 2020 r. na granicy Unii Europejskiej w woj. lubelskim” – podano w komunikacie.

Papierosy trafiły do magazynu depozytowego KAS. Dochodzenie w tej sprawie prowadzi lubelska KAS, pod nadzorem prokuratury.(PAP)